Kryemadhi: Vendimi i Gjykatës së Durrësit tregon ku po na çon Rilindja

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë së saj në Lushnje.

Kryemadhi ka folur edhe për vendimin e Gjykatës së Durrësit, për t’i dhënë mandatin e kryebashkiakes së Durrësit, socialistes Valbona Sako.

“Sot ra siguria juridike e një vendimi gjykate. Absurdi i sotëm duhet të futet në librat e jurisprudencës”-ka thënë ndër të tjera Kryemadhi.

Kryemadhi ka shtuar se seanca e fundit parlamentare, tregon se parlamenti u kthye në një teatër kukullash.

LEXO DHE :  Betimi i anëtarëve të Kushtetueses/ Meta publikon dokumentet e Komitetit Shqiptar të Helsinkit

“ Parlamenti dje u kthye në një teatër kukullash. Dje dy vendime qesharake në të njëjtën séance. U miratuan dy mega aferat korruptive të Balldren- Milot, Orikum- Dukat Më pas u  ndryshua ligji për ofertat e pakërkuara. Deputetët më pas votuan ndryshimet ne ligjin e koncensioneve.Ndryshimet për  koncensionet, LSI i dërgoi para 3 vitesh .Rrugët me koncension korruptive, pa asnjë vlerë ekonomike” ka shtuar kryetarja e LSI./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.