Kryemadhi: Ndërkombëtarët, armiq. Ambasadorët fajtorë për gjendjen e Shqipërisë

Kryetarja e LSI-së,Monika Kryemadhi ka deklaruar  në emisionin Real Story se, komuniteti i ndërkombëtarëve ka qenë armik. Ajo ka fajësuar ndërhyrjen e ambasadorëve, për gjendjen në të cilën ndodhet vendi ynë.

Monika Kryemadhi: Ne kemi pasur një armik, komunitetin ndërkombëtar. Ne jemi në këtë gjendje për shkak të ndërhyrjes së ambasadorëve.

Skënder Minxhozi: Ndërkombëtarët kanë krijuar Kosovën.

Monika Kryemadhi: Kjo është indipendenca ndaj të huajve.

Skënder Minxhozi: Kështu është kur të huajt janë siç mendoj unë, janë të mirë, kurse janë të këqij kur s’më leverdis mua.

LEXO DHE :  Ja çaji më i mirë që rrit imunitetin dhe lufton simptomat e gripit!

Monika Kryemadhi: Kosova e meritonte nga Zoti. Nuk ka asnjë të huaj që mendon mirë për Shqipërinë, por mendojnë mirë vetëm për veten. Më thuaj a ka ndonjë biznes shqiptar në Gjermani, a shtet tjerë në BE.

Skënder Minxhozi: Nuk tregohem fatalist, aty do shkoni prapë. Kot e keni.

Monika Kryemadhi: Nënshtrimin nuk e pranoj, partneriteti është tjetër gjë./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.