Kristaq Kume: Situata nuk zgjidhet me zgjedhje të parakohshme

Profesori, Kristaq Kume, i ftuar në emisionin “Arena” në RTV ORA deklaroi se ky është një moment shumë i mirë, që palët të reflektojnë, sa i përket sistemit zgjedhor sepse nuk zgjidhet situata me zgjedhje të parakohshme.

Kristaq Kume: Ky është një moment mjaft i mirë që ne të reflektojmë, për atë që kemi bërë keq dhe të ndryshojmë gjërat. Ndryshimi nuk vjen duke mbajtur një palë zgjedhje, edhe pa Edi Ramën kryeministër. Por Rama do jetë në tavolinë se është kryetar i PS. Ndryshimet bëhen, duke rënë dakord, duke u ulur në tavolinë dhe duke shikuar si duhet rregulluar ky sistem zgjedhor, por edhe kodi zgjedhor./Ora News

LEXO DHE :  OBSH: 0.7%, shkalla e vdekshmërisë nga koronavirusi jashtë Kinës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.