Kreu i Institutit të Ndërtimit: Do të verifikohen ndërtesat e vjetra. Kush  nuk plotëson kushtet do të shembet!

Drejtori i Institutit të Ndërtimit, Agron Hysenlliun ka deklaruar se pas tërmetit të 26 nëntorit, që mori 51 jetë njerëzish, të gjithë ndërtesat e vjetra do të verifikohen.

Ai tha se kush nuk plotëson kushtet, do të shembet.

“Ndërtesat e vjetra duhet të verifikohen dhe te kontrollohen. Nëse nuk i përmbushin kushtet, ato duhet te shkatërrohen. Ka një vendim të qeverisë që këto banesa duhet të kalojnë në sitë. Pasi të kontrollohen, ato banesa duhet të riforcohen. Kurse ato që nuk ia dalin dot dhe ka kosto, duhet të shkatërrohen”, tha Hysenlliu./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Këto janë pijet që nuk dëmtojnë shëndetin e diabetikëve!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.