Korça e mbuluar nga dëbora. Ja akset ku duhet të keni kujdes!

Korça është e mbuluar nga dëbora. Ndërkohë, Autoriteti Rrugor Shqiptar i ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve të kenë kujdes kur qarkullojnë në aksin rrugor Korçë-Ersekë.

Megjithëse situata më problematike paraqitet në Qafën e Qarrit, pasi era e fortë sjell borën në rrugë në formë stuhie, por përpos erës së fortë kalimi kryhet pa zinxhirë.

📌Korçë-Ersekë qarkullimi kryhet pa zinxhir

👉Në Qafen e Qarrit, km 13-18, aktualisht ka stuhi dëbore 🌨️ drejtuesit e mjeteve të kenë kujdes gjatë qarkullimit në këtë segment, pasi era e fortë sjell borën në rrugë në formë stuhie🌪️kalimi, por përpos erës së fortë kalimi kryhet pa zinxhirë✅
🚜Kontraktori është në terren që në orët e para të mëngjesit dhe po punon me 3 borëpastruese përgjatë këtij segmenti.”– njofton ARRSH-ja./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  2 viktima e 51 të infektuar/ Një rajon në Itali shpall gjendjen e jashtëzakonshme!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.