KLP nuk pranon në mbledhje, prokurorin Vate Staka

Këtë të hënë është zhvilluar mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Mësohet se, nuk është pranuar në mbledhje prokurori, Vate Staka. Me 6 vota, KLP vendosi-ja që, Staka nuk mund të marrë pjesë në mbledhje. Argumenti i KLP-së për përjashtimin ishte, duhet pritur nëse do të ketë ankimime për zgjedhjen e tij.

LEXO DHE :  Ja pse është e rëndësishme të mos lejoni që askush të ulet në shtratin tuaj!

Staka duhet të presë 5 ditë nga zgjedhja për të parë nëse do të ketë ankimime apo jo.

Vate Staka u zgjodh pak ditë më parë si anëtar i ri i KLP-së. Staka u zgjodh me 135 vota pro nga 216 prokurorë që votuan./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.