Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Kate Middleton, mahnitëse me fustanin e kuq me xixa!

Kate Middleton, mahnitëse me fustanin e kuq me xixa!

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, të hënën mbrëma ishin të pranishëm në një takim zyrtar. Por si gjithmonë, zonja që mori të gjithë vëmendjen në takim ishte Kate Middleton me elegancën e saj dhe fustanin e bukur që kishte zgjedhur.

Kate, 38 vjeç, kishte veshur një fustan të kuq të mrekullueshëm, i cili shndrinte nga xixat. Shikoni fotot në poshtë!/E.B-dritare.net

[caption id="attachment_661260" align="alignnone" width="466"] The Duke and Duchess of Cambridge at a reception at London's Buckingham Palace to mark the UK-Africa Investment Summit. PA Photo. Picture date: Monday January 20, 2020. See PA story ROYAL Africa . Photo credit should read: Yui Mok/PA Wire[/caption]

[caption id="attachment_661259" align="alignnone" width="900"] The Duke and Duchess of Cambridge, the Princess Royal and the Earl and Countess of Wessex join Heads of Government, Ministers and members of NGOs attending the UK-Africa Investment Summit for a group photograph at London's Buckingham Palace. Back row, from left: Tunisia - Acting Minister for Foreign Affairs Sabri Bachtobji; Mauritania - Minister of Economy and Industry Sheikh El Kebir Moulaye Taher; Ethiopia - Deputy Prime Minister Demeke Mekonen Hassen; Angola - Minister of State for Economic Development Manuel Nunes Junior; Algeria - Minister of Finance Abderrahmane Raouya; World Bank - President David R Malpass; UN Economic Commission for Africa - Executive Secretary Vera Songwe; IMF - Director, African Department, Abebe Aemro Selassie; European Bank for Reconstruction and Development - President Suma Chakrabati; African Union - Chairperson Moussa Faki Mahamat; African Development Bank - President Akinwumi Ayodesji Adesina.
Middle row, from left: Uganda - President Yoweri Kaguta Museveni; Sierra Leone - President Julius Maada Bio; Senegal - President Macky Sall; Rwanda - President Paul Kagame; Nigeria - Foreign Minister Geoffrey Onyeama; Mozambique - President Filipe Nyusi; Morocco - Prime Minister Saad Dine El Otmani; Mauritius - Prime Minister Pravind Kumar Jugnauth; Malawi - President Peter Mutharika; Kenya - President Uhuru Muigai Kenyatta; South Africa - Foreign Minister Grace Naledi Mandisa Pandor.
Front row, from left: Guinea - President Alpha Conde; Countess of Wessex; Earl of Wessex; Ghana - President Nana Addo Dankwa Akufo-Addo; Duchess of Cambridge; Duke of Cambridge; Prime Minister Boris Johnson; Egypt - President Abdel Fattah Al Sisi; Princess Royal; Democratic Republic of the Congo - President Felix Tshisekedi Tshilombo; Cote d’Ivoire - President Alassane Ouattara.
PA Photo. Picture date: Monday January 20, 2020. See PA story ROYAL Africa. Photo credit should read: Yui Mok/PA Wire[/caption]