Kafshëve në Australi u hidhen perime me helikopter

Zyrtarët në Australi kanë mbushur arka me patate të ëmbla dhe karota, dhe ua hodhën me helikopter kafshëve të prekura nga zjarret masive.

Qeveria ka publikuar një video në Facebook, ku njofton se janë shpenzuar më shumë se 2200 paund karota dhe patate, për të ushqyer kafshët me shpresën që t’i bëjnë ballë zjarrit.

LEXO DHE :  A ka shqiptarë të lënduar nga tërmeti në Turqi? Ambasada jep informacione

Kujtojmë se zjarret në Australi kanë nisur që prej shtatorit dhe vijojë të jenë alarmante. Nga zjarret kanë humbur jetën shumë persona, ndërsa miliona kafshë kanë ngordhur./E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.