Jep dorëheqjen, Haradinaj shpërthen në lot

Kryeministri i Kosovës, ka dhënë dorëheqjen, pasi është ftuar si i dyshuar nga Gjykata Speciale. Lajmin e bëri të ditur vetë Haradinaj përmes një konference për medie.

Haradinaj ka derdhur lot gjatë konferencës, ndërsa jepte lajmin për dorëheqjen nga posti i kryeministrit.

LEXO DHE :  Liderët e Ballkanit: Po krijojmë një Ballkan të ri, jo Jugosllavi të re

“Emocional mund të jem, por lotët nuk po i shoh, nuk e kam zgjedh këtë realitet, nuk mund të shkoj në këtë mënyrë”,- tha Haradinaj./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.