Ide si trungjet e pemëve t’i përdorni për të mbjellë lule!

Nëse në oborrin e shtëpisë tuaj keni prerë një pemë të vjetër, ju nuk keni pse të shkulni trungun e saj, për ta hedhur. Dritare.net ka një ide më të mirë sesa shkulja e saj. Ne ju sugjerojmë që në të, të mbillni lule.

Mjafton të hiqni pjesën e brendshme të trungut, ta mbushni me dhe, dhe pastaj të mbillni lule shumëngjyrëshe.

LEXO DHE :  Haradinaj-Kurtit: Kërko heqjen e taksës për njohjen reciproke të kufijve

Oborri juaj do bëhet një ambjet super i bukur dhe veror, mes lulesh dhe trëndafilash, të cilat nuk kërkojnë kosto të lartë për t’u mbjellë. Shihni disa ide në galerinë më poshtë, përpara se të filloni mbjelljen./E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.