I keni votat për të shkarkuar Metën? Ja si përgjigjet Balla!

Ndërsa u pyet nga analisti dhe gazetari, Aleksandër Çipa, nëse i kanë të gjitha votat për shkarkimin e Metës, Taulant Balla tha se, mazhoranca aktualisht ka në Parlament 74 vota.

Gazetari Aleksandër Çipa: Nëse nuk i keni votat për të shkarkuar presidentin, çfarë do të bëni?

Taulant Balla: Shqiptarët na kanë dhënë 74 mandate, për ta shkarkuar duhen më shumë vota. Unë besoj se në Kuvendin e Shqipërisë, ndjeshmëria ndaj këtij akti të paprecedent do të bëjë që të shkarkohet presidenti Meta. Unë besoj se e  dinin të gjithë se Meta do ta bënte këtë akt të paprecedent.

Gazetari Erl Murati: Mendoni se shkarkimi i Metës e rrit krizën apo jo?

Taulant Balla: Unë mendoj se Meta nuk meriton më të jetë në atë rol, prandaj duhet shkarkuar./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Rehabilitohet qendra shëndetësore e Voskopojës, Manastirliu: Standard i ri shërbimi

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.