Haradinaj: Armatosja e Serbisë nga Rusia dhe Kina, kërcënim për Kosovën!

Kryeministri i Kosovës ende në detyrë, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, i ka bërë thirrje Serbisë të ndalë me armatosjen nga Rusia dhe Kina, pasi paraqet një kërcënim të drejtpërdrejtë për Kosovën.

“Armatosja e vazhdueshme e Serbisë me pajisje ushtarake nga Rusia dhe Kina (Pancirë, Sisteme të Mbrojtjes Ajrore, Dronë etj) është kërcënim i drejtpërdrejtë për Kosovën, paqen e brishtë në rajon, si dhe perspektivën Euro-Atlantike. Serbia duhet ta ndalë këtë çmenduri para se të bëhet vonë!”, shkruan Haradinaj./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Meta për Radio France International: Ja çfarë i mbetet Shqipërisë të bëjë pas moshapjes së negociatave me BE!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.