Foto të rralla nga koncerti i parë i Led Zeppelin

Ata dikur e quajtën bandën e tyre, New Yardbirds dhe nuk ishin aspak të njohur. Më vonë fama e tyre do të pushtonte botën bashkë me këngët e tyre.

Këta ishin Led Zeppelin, grup i njohur  i cili vjen në këto foto të rralla nga fotografi  Jorgen Angel,  i cili ka dokumentuar koncertin e parë të tyre, më 7 shtator  të vitit 1968.

Fotot janë pjesë e një libri të ri që përmban fotografi të famshme nga koncerti, së bashku me fotot që nuk janë publikuar ndonjëherë më parë.

LEXO DHE :  Foto/ Pas sherrit, shitësit i pritet koka me sëpatë në Korçë

Në atë kohë Led Zeppelin po performonte në një klub rinor të shkollës daneze.

New Yardbirds përbëhej nga katër anëtarët e famshëm të Led Zeppelin: vokalisti Robert Plant, kitaristi Jimmy Page, bas-kitaristi  John Paul Jones, bateristi John Bonham/ dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.