Foto të rralla Krishtlindjesh, nga ushtarët amerikanë dhe anglezë, gjatë Luftës së Dytë Botërore

Edhe gjatë Luftës së Dytë Botërore janë festuar Krishtlindjet. Ushtarët amerikanë dhe anglezë tregojnë në foto që edhe pse luftë festohej, pasi festa është për të gjithë.

Shikoni në galerinë më poshtë disa foto nga Krishtlindjet e ushtarëve, gjatë kohës së luftës./K.C/dritare.net

 

LEXO DHE :  2 muaj nga tërmeti/ Basha: Shteti ka dështuar

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP