Meta: Ju njoh me Bajramin e Prevallës, mësuesin që u bë blegtor!

Presidenti  i vendit, Ilir Meta ndodhet e pushime në Prevallë. Sot ai ka publikuar në Facebook, një foto ku shihet bashkë me gruan e tij Monika Kryemadhin dhe Bajramin, një blegtor i zonës. Presidenti shprehet se, nëse do të jepej një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, nuk do të habitej që vendin e parë do ta fitonte Bajrami. Meta shkruan se, edhe pse ishte mësues, Bajrami i është rikthyer traditës shekullore të familjes së tij si blegtor.

LEXO DHE :  Bëni këto 7 ushtrime kur të zgjoheni në mëngjes dhe do të keni energji gjithë ditën!

“Nëse do jepej një çmim ndërkombëtar se kush prodhon kosin më të mirë, nuk do habitesha që vendin e parë do ta fitonte Bajrami, këtu në Prevallë. Edhe pse dikur mësues, ai i është rikthyer tani traditës shekullore të familjes së tij si blegtor, duke shkëlqyer me punën dhe produktet mjaft cilësore.
I lumtur të njihja këtë njeri të mrekullueshëm.”,- shkruan Meta./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.