Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Fitoi Kënga Magjike, Anxhela Peristeri: Kam qarë pafund kur nuk jam kualifikuar në finale

Fitoi  Kënga Magjike, Anxhela Peristeri: Kam qarë pafund kur nuk jam
Përmes një statusi në instagram, fituesja e “Kënga Magjike” Anxhela Peristeri ka reaguar për herë të parë, pas marrjes së këtij ҫmimi.

Peristeri duke falënderuar ata që e kanë mbështetur në këtë festival, shkruan se ka qarë pa fund, në edicionet e tjera kur nuk ka arritur të kualifikohet në finale.

"Kur u ktheva nga Greqia gjeja e pare qe doja te beja ishte te merrja pjese ne festivalin Kenga Magjike!E bera.Nuk u futa ne finale dhe kam qare pafund ate nate.E kam dashur kte festival qe ne fillim.Qe para largimit tim kam qene 2 here pjesemarrese.Sot qe jam fituesja e ketij festivali dhe eshte viti i 4 rresht qe marr pjese nuk i pershkruaj dot emicionet e mia. @arditgjebrea te falenderoj nga zemra per kte produksion gjigand muzikor qe na ke dhuruar!E dija qe me kte kenge doarrija ne maje sepse eshte vertet nje material shume cilesor dhe i dashur per mua. @kledibahiti ti e di sa e dashurova kte kenge dhe vure gjithe talentin dhe kohen tende te cmuar per te me dorezuar nje perle. @olticurri nuk mund te ishte kjo kenge pa tekstin tend te mrekullueshem.Nuk e imagjinoj dot ndryshe! @threedotsproduction pervec profesionalizmit ju falenderoj per mbeshtetjen shpirterore. @jonipeci ti o zemer ma bere performancen unike dhe me bere te ndiehem mbretereshe ne skene ! Femijet e korit te Liceut Artistik ju falenderoj pamase per pjesemarrjen tuaj,ju dua ❤️ @lorel_makeupartist duart tuaja te arta gjithmone me bejne te ndiehem me e bukura. @aldonlipe te falenderoj me shpirt per perkujdesjen.Mu duk vetja si ne Eurovizion kur pashe performancen e xhiruar ne ate skene madheshtore! Dua tju falenderoj juve publik i dashur per duartrokitjet tuaja qe nuk rreshten te dyja netet dhe gjithe te tjeret qe me kane shkruar uruar dhe jane emocionuar me mua!Ju perulem te gjitheve! #kengamagjike2017 #threedotsproduction #cmimiipare#bestfemalevocal ❤️",-shkruan Peristeri./ I.M-Dritare.net