Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Erdogan i bindur: Shqipëria do të fitojë ndaj Francës

Erdogan i bindur: Shqipëria do të fitojë ndaj Francës

Tanimë Turqia ka siguruar matematikisht kualifikimet për në "Euro 2020" edhe pse ende nuk i ka mbyllur të gjitha ndeshjet.

Turqia, ndodhet në vendin e dytë, me dy pikë më pak sesa Franca.

Ndeshja e fundit është me një kundërshtar të dobët, Andorrën dhe tri pikët janë thuajse të sigurta.

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka përgëzuar lojtarët e kombëtares dhe i ka kërkuar atyre vendin e parë.

Por vendi i parë i Turqisë,, nuk varet më nga ta, por piëkrisht nga kombëtarja shqiptare që nesër luan kundër Francës.

Nëse Franca thyhet në Tiranë, Turqia kalon në vendin e parë.

Presidenti Erdogan është shprehur i bindur se kombëtarja jonë do të fitojë nesër.

Shqipëria do të jetë shumë e motivuar sepse luan në stadiumin e ri dhe jam i bindur se do të fitojnë" -ka thënë Erdogan./ I.M-Dritare.net