Erdogan i bindur: Shqipëria do të fitojë ndaj Francës

Tanimë Turqia ka siguruar matematikisht kualifikimet për në “Euro 2020″ edhe pse ende nuk i ka mbyllur të gjitha ndeshjet.

Turqia, ndodhet në vendin e dytë, me dy pikë më pak sesa Franca.

Ndeshja e fundit është me një kundërshtar të dobët, Andorrën dhe tri pikët janë thuajse të sigurta.

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka përgëzuar lojtarët e kombëtares dhe i ka kërkuar atyre vendin e parë.

Por vendi i parë i Turqisë,, nuk varet më nga ta, por piëkrisht nga kombëtarja shqiptare që nesër luan kundër Francës.

LEXO DHE :  7 viktima nga tërmeti, si dukej para termetit pallati 6 katësh ku u shuan dy familje në Durrës!

Nëse Franca thyhet në Tiranë, Turqia kalon në vendin e parë.

Presidenti Erdogan është shprehur i bindur se kombëtarja jonë do të fitojë nesër.

Shqipëria do të jetë shumë e motivuar sepse luan në stadiumin e ri dhe jam i bindur se do të fitojnë” -ka thënë Erdogan./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.