Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Enver Hoxha e ka ndihmuar apo dëmtuar çështjen e Kosovës? Ja si përgjigjet Kurti!

Enver Hoxha e ka ndihmuar apo dëmtuar çështjen e Kosovës?

Albin Kurti në një intervistë për “Syri Tv” ka folur për shumë çështje, ndër të tjera edhe për ish-liderin e Partisë së Punës, Enver Hoxhën, dhe qëndrimin që ai kishte për çështjen e Kosovës.

I pyetur nga moderatori nëse Hoxha, e ka penguar apo ndihmuar çështjen e Kosovës, Kurti është përgjigjur:Populli shqiptar e ka pasur gjithmonë në zemër e mendje Kosovën, dhe e ka ndihmuar./ I.M-Dritare.net