Enver Hoxha e ka ndihmuar apo dëmtuar çështjen e Kosovës? Ja si përgjigjet Kurti!

Albin Kurti në një intervistë për “Syri Tv” ka folur për shumë çështje, ndër të tjera edhe për ish-liderin e Partisë së Punës, Enver Hoxhën, dhe qëndrimin që ai kishte për çështjen e Kosovës.

LEXO DHE :  Vajza e ish-presidentit të Angolës akuzohet zyrtarisht për korrupsion

I pyetur nga moderatori nëse Hoxha, e ka penguar apo ndihmuar çështjen e Kosovës, Kurti është përgjigjur:Populli shqiptar e ka pasur gjithmonë në zemër e mendje Kosovën, dhe e ka ndihmuar./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.