Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Elisa Spiropali: Zoti e ndihmoftë Ilir Metën, se presidentin se ndihmon dot më askush

Elisa Spiropali: Zoti e ndihmoftë Ilir Metën, se presidentin se

Përmes postimeve në Twitter, Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka komentuar në lidhje me deklaratën e presidentit Meta, ditën e  sotme. Ministrja shkruan se presidentit i ka dalë gjuha jashtë kontrollit. Më tej, Spiropali, thotë se Ilir Metën, nuk e ndihmon dot më askush, as Basha, e aq më pak populli.

"Pyetja sot s’është pse Presidentit i ka dalë gjuha jashtë kontrollit dhe s’ka më asnjë kontroll mbi Ilir Metën. Kjo dihet. Pyetja është pse Ilir Meta priti Konferencën e Donatorëve për ta ribërë leckë Presidentin!Keqardhja për Presidentin ka sosur. Ajo për I.Metën s’ka të sosur!

Zoti e ndihmoftë Ilir Metën se Presidentin s’e ndihmon dot më as Luli! Populli jo e jo. Sa për grushtin e shtetit,ai ka nisur në kokën e Ilirit qysh kur nisi Reforma në Drejtësi dhe do të vazhdojë sa herë që në konsensus me SHBA/BE ne miratojmë ligje që atij i duken grushte", shkruan Spiropali./L.F-dritare.net