E reja: Isha e varfër ndaj më dënuan 20 vjet, për mashtrim

Gra dhe vajza të reja, të dënuara në burgun e “Ali Demit” kanë rrëfyer historitë e tyre në emisionin ‘Dritare me Rudinën”. Pas Evës 19-vjeçare, një tjetër vajzë, 24-vjeçare ka rrëfyer historinë e saj për “Dritare me Rudinën”. 24-vjeçarja rrëfeu se, është dënuar me 20 vjet burg nga gjykata për mashtrim. Ajo rrëfen se, Apeli e dënoi me 10 vjet dhe tani i kanë mbetur më pak se gjysma për të vuajtur. Vajza kërkon një përgjigje përse nuk mund të ketë rrethana lehtësuese për të, për shkak të moshës dhe të mos e kalojë rininë në burg, kur këmbëngul se është dënuar nga prokurorë e gjyqtarë të korruptuar.

“Faleminderit që na nderuat me ardhjen tuaj. Dëgjova edhe pjesën e vetingut. Është vërtet për të ardhur keq se ne jemi dënuar nga ata që janë larguar. U votua ligji në parlament, dhe mashtrimi u la për 5 deri në 10 vjet. Prapë apeli më la dënimin maksimal 10 vite. Për mua si vajzë e re nuk kishte asnjë lehtësim? Ne vijmë nga familje shumë të varfra. Ata që na kanë dënuar ne, janë vërtetë shumë të korruptuar.
Mua nuk më kanë kërkuar para sepse e dinin se isha shumë e varfër, prindërit në pension. Mos të ndryshohej neni si mund të bëja unë 20 vite burg. Unë isha 24 vjeçe kur u dënova. Tani kam edhe 4 vjet e 8 muaj për të vuajtur.
Ai personi që pretendon se e kam mashtruar është shumë më i fuqishëm se mua, ndaj unë qëndroj këtu.”,- tha vajza./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Foto të rralla të legjendarëve të famshëm, që nuk janë parë ndonjëherë!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.