Masakra e Reçakut trillim, Rama-Vuçiçit: Nuk mund ta mohosh, është dokumentuar!

Deklarata e presidenti Serb Aleksandër Vuçiç, se masakra e Reçakut në Kosovë është një trillim, ka nxitur reagime të ashpra në Kosovë dhe në mbarë botën shqiptare.

Së fundmi, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama, i cili në një postim në Twitter shkruan: Miq atje! Ndaloni të vetë-deklaroheni për një luftë të ndyrë që e bëri një regjim i vjetër i përgjakshëm në Beograd! Levizni përpara! “Lërini të vdekurit të varrosin të vdekurit” dhe le të bëjmë atë që duhet: Ndërtoni paqe dhe prosperitet për të gjithë fëmijët tanë dhe filloni ta bëni rajonin tonë një model!

LEXO DHE :  Çuditi njerëzit me manovrat para policisë, arrestohet i riu

@avucic Si mundet që dikush të mohojë sot një krim lufte të mirëdokumentuar! Pse është kaq e vështirë për të kuptuar që për aq kohë sa Serbia do të jetojë në mohimin e realitetit të qartë kristal të Kosovës, fantazmat e së kaluarës do të vazhdojnë të minojnë rrugën e Serbisë drejt të ardhmes!./ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.