Dy vite nga vdekja e gazetares/ E bija mesazh prekës: Më ka marrë malli të thërras nënë

Dy vite më parë, pikërisht me datën 24 gusht 2017, u nda nga jeta gazetarja e njohur Arlinda Canajn.

Dy vite më pas, e bija e saj, përmes një mesazhi në facebook shpreh dhimbjen për humbjen e nënës së saj.

Me rrjeshta që vetëm një bijë mund t’i shkruajë nënës së saj, Patty, shprehet se mërzitur dhe me dhimbje të parikuperueshme për humbjen e nënës së saj.

 

POSTIMI I PLOTE NE FAQEN E ARLINDA CANAJ, NGA E BIJA PATTY:

Sot u bene dy vite , dy vite qe prej kur ti me mesove c’eshte te ndihesh bosh. Neper fytyrat e cdo gruaje me vjen imazhi yt nene,po ku ka dy si ty.. M’ka marre malli te zgjohem perkrah teje ne mengjes, per dy syte e tu te bukur, m’ka marre malli kur m’u afroje me merrje ere e me thoje se kishe gjithe boten .

U lodha nene, qe nuk te kam tet mbush koken me fjalet dhe pasigurite e mia,u lodha duke qesh e per ty. Jam merzitur , ti e di sa shume i dua fotot,kujtimet e shkrepura, po tonat u lodha duke i pare , kam nevoje per foto te reja me ty. U bene plot dy vite qekur nuk degjoj as zhurmen e tastjeres se kompjuterit tend qe aq shume me acaronte veshet, me mungon dhe ajo aroma e cigares se mallkuar qe nuk e duroja dot kur e pije, kur te largonte prej meje.

 

Sot kam arsye me shume se cdo dite tme mungosh o ma, o ma sa shume m’ka marre malli ta them kete emer ,edhe sot ben shume vape m’duket sikur po m’del shpirti si ate dite kur u ndave ti prej meje .. se une prej teje nuk ndahem dot.. u mbushen plot dy vite po loti im,plaga qe kam per ty eshte gjithmone e hapur, sikur ke ikur prej disa oresh prej meje e nuk e arrij dot fillin se ti s’do jesh me me mua.

Jam perpjekur te siperfaqesoj, por ne thellsine tende vetem mbytem Arlinda ime.

Ti ishe e vetmja qe kundershtoja dhe pse brenda meje e dija qe kishe te drejte,te doja shume, akoma edhe me shume te dua sot.Sot dy vite,shpirti im mban zi , jam egoiste per dhembshurine qe kam humbur per veten time.. Shpesh me merr malli te kthehem disa dite ne ate vit te zi,sikur ta pije ate dreq cigareje afer meje dhe sot mos te isha duke tet kujtuar me rreshta vajtues.. Mos t’ishe ti shkak i loteve te mi e dhimbjes time, mos t’ishe ti arsyeja pse zemra ime shpesh gjendet si gur pa ndjenja, sic ike ti me vapen e mua gushti me mbyti.Mos t’me beje ti o ma te njihja frikerat me te medhaja brenda vetes time e t’msohesha qe sot mos t’me trembet syri per asgje…

LEXO DHE :  Humbi 5 me 1/ Olsi Rama: Ndeshja u vendos në mënyrë arbitrate!

Do doja t’gaboja me teper , ndjenjat e mia mos t’i mbante nje leter. Ti do jetosh ne mua derisa une te mbyll syte,me shembullin me te bukur e te perkryer qe nje nene mund te jape per bijen e saj,por une per ty kete 24 gusht nuk mund te shprehem gezueshem se ti nuk je dhe mosprezenca jote rreth meje sjell lot, per syte e mi dhe dhimbje per shpirtin tim..

Ndoshta nuk jam e sigurt nese pas ikjes tende ti ke qene perhere prane meje e nese nje dite do te takohemi serish por une preferoj te mendoj se je me mua n’cdo hap te jetes e se nuk eshte nevoja me te flas fizikisht me ty qe te ndjej se me kupton dhe se me jep mbeshtetje te eci perpara…

Qofsh engjelli me i bukur i parajses e shtrenjta Arlinda ime, mami im , dashuriaaa ime .. per ty ishte fati te ndalonte trupi yt fizik se qenuri ne nje bote ku nuk perkisje e te jetosh cdo dite te mbetur qe prej 24 gushtit 2017 brenda meje🤲🏻♥️ Ne te dyja ishim gjithmone nje . Thone se vdekja nuk ekziston e se njerzit vdesin vetem atehere kur nuk kujtohen e ti per mua je me e gjalle se kushdo. Ti je rrenjet e qenies time.Te dua ma.❤️/ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.