Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Dy tërmete në pak minuta, ja ku dhe sa ballë!

Dy tërmete në pak minuta, ja ku dhe sa ballë!

Dy tërmete të tjera kanë goditur Durrësin në pak minuta.

Njëri në orën 11:18 me magnitudë 2.3 ballë dhe tjetri në orën 11:46 me magnitudë 2.9 ballë.

Ju kujtojmë se të shtunën nga ora 16 Durrësi dhe Tirana u tronditën nga tërmeti më i fuqishëm i 30 vjetëve të fundit, me magnitudë 5.8 ballë. Pati dëme të shumta materiale dhe shumë të lënduar./K.C/dritare.net