Doni të jeni të shëndetshëm? Hani vetëm borokoli, ja pse!

Herën tjetër, që do të shkoni në supermarket, mos harroni të fusni në çantën tuaj të blerjeve edhe brokoli.
Sipas mjekëve, njerëzit që duan të jenë të shëndetshëm duhet të hanë brokoli, pasi për ta, ” brokoli është ushqimi i jetës së shëndetshme”.

Dritare.net informon se, brokoli e mban zorrën më të shëndetshme, ai largon insektet nga zorra juaj.
Përveç faktit se kujdeset për shëndetin e zorrëve, brokoli përmirëson edhe rrit sistemin imunitar.
Sipas dritare.net, brokoli ndihmon sistemin tretës të punojë siç duhet, pa pasur probleme. Ia vlen të përmendet edhe fakti se, brokoli ndihmon dhe forcon trurin tuaj.

LEXO DHE :  Para për rindërtimin në fushën e shëndetësisë/Ja shuma që dhuroi Kroacia për Shqipërinë!


Gjithashtu, një veti e mirë e bronkolit është se, ndihmon në humbje të peshës. Për të gjithë ata që duan të humbasin peshë, dritare.net iu sugjeron të hanë brokoli, pasi do të jenë më të shëndetshëm dhe të hidratuar.

Dritare.net mëson për ju se, brokoli ul rrezikun e sëmundjeve mendore, forcon zemrën, kujdeset për shëndetin e syve. Madje, madje lufton edhe kancerin.


Dritare.net ju sugjeron që ta konsumoni brokolin, por jo të skuqur, vetëm të zier dhe në supa të ndryshme./ Përshtati: Kadrije Çako/ Dritare.net/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.