Deputeti i PS: Brenda korrikut, ngrihet Gjykata Kushtetuese

Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti tha në ‘Dritare me Rudinën’ se, brenda korrikut mund të ngrihet edhe Gjykata Kushtetuese.  Sipas Shametit, Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka një rol kyç në përzgjedhjen e kandidatëve për në Kushtetuese.

LEXO DHE :  Sëmuret Papa Françesku, anulon vizitën në Romë

“Brenda korrikut ngrihet edhe Gjykata Kushtetuese. KED rol kyç në përzgjedhjen e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese.”,- tha Shameti./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.