Demarkacioni, Ymeri dhe Kurti takim publik sot në Tiranë

Lëvizja Vetëvendosje, sot organizon në Tiranë një takim publik që ka fokus temën e demarkacionit në mes Kosovës dhe Malit të Zi. Sipas njoftimit, të VV-­së, ditën e martë me datë 20 shtator, në orën 18:00 në sallën UNESCO te Muzeu Kombëtar, Lëvizja Vetëvendosje organizon në Tiranë një takim publik që ka në fokus demarkacionin.

LEXO DHE :  Ac Milan po e blen njeriu i dytë më i pasur në botë!

Pas tërheqjes së qeverisë së Kosovës nga marrëveshja e kufirit me Malin e Zi, liderët e Vetëvendosjes kanë mbajtur takime edhe në Prishtinë. Organizimi në sallën “UNESCO”, në Muzeun Kombëtar vjen pas protestave të shumta popullore në mbrojtje të integritetit dhe sovranitetit të Kosovës, prej më shumë se një viti.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.