Deklarata e parë e FlyDubai, pas tragjedisë

Kompania FlyDubai ka lëshuar një deklaratë zyrtare në lidhje me rrëzimin e avionit, ku vdiqën 62 persona.

“FlyDubai, me shumë keqardhje, konfirmon informatën në lidhje me aksident trafikun që u përfshi FZ981, fluturimi nga Dubai në Rostov- on- Don.

“Numrat paraprak tregojnë se 55 pasagjerë dhe shtatë pjesëtarë të ekuipazhit kanë vdekur”.

LEXO DHE :  Ja sa shqiptarë kërkuan azil në BE, gjatë 2019!

“Ne jemi ende në pritje të konfirmimit përfundimtar, por me pikëllim të madh besojmë se nuk ka të mbijetuar. Ne nuk mund të japim detaje më specifike në këtë moment, por ne do të ofrojmë përditësime sa më shpejt që të kemi mundësi”.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.