Çipa: Nuk duhet të bëjmë superlativa për udhëheqësit e paprovuar

Analisti Aleksandër Çipa i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora është shprehur se ndaj udhëheqësve që nuk janë sprovuar në qeverisje nuk duhet të bëjmë superlativa.

Aleksandër Çipa: Nuk është e hijshme të bëjmë superlativa për udhëheqësit që nuk janë të provuar. Është provuar në një periudhë deçizive të politikë bërjes, por tani ka momentin më deçiziv të provës tani e tutje. Këtë gjë duhet ta bëjmë sidomos me një audiencë që është shumë inteligjente. Ne, duke iu referuar rajonit ka dy modele:

-ka një përqasje  reminishenciale midis një veprimi politik të realizuar në pozitën e opozitarizmit nga Albini dhe Ciprasit që parti Greqia. Dhe personin e parë që ekskludoi nga faza e parë e qeverisjes ishte Parufaqis. Ishte teoricieni i lëvizjes. Sfidat që ka Albini janë të pakrahasueshme dhe është çështja do çedojë dhe ku do të çedojë. / I.M-Dritare.net 

LEXO DHE :  Presidenti i Këshillit të Europës: Shqipëria duhet të jetë në BE!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.