Çipa: Komunikimi dhe etika e Presidentit ka kaluar limitet

 

I ftuar në Arena nga Dritan Hila në RTV ORA, analisti Aleksandër Çipa, ka kritikuar ashpër etikën e Presidentit të Republikës Ilir Meta në 6-7 muajt e fundit.

Çipa: Kjo luftë politike e ka neutralizuar autoritetin e Presidentit të Republikës, nuk po them në pikëpamjen konstitucionaliste të fjalës, në planin politik e ka neutralizuar.

Ne jemi të detyrar ta shohim nga referenca e sistemit  të brendshëm politik.

LEXO DHE :  Gazetari: Videoskandali që ka Meta dhe SHISH po përdoret për shantazh, ja kush janë protagonistët!

Bello: Ku ka gabuar Presidenti?

Çipa: Po pse ai performimi i Presidentit të duket i hijshëm edhe nga plani etik, ai që po bën me shumicën, karshillëkun që po i bën shumicës. Në pikëpamjen komunikatave, në pikëpamjen sjelles etike.

Bello: Nuk kam parë shkelje etike.

Çipa: Vetëm gjashtë-shtatë muajt e fundit Presidenti, vetëm me aktet e relaksimit presidencial të tij, ngec./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.