Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

CDU/CSU voton pro hapjes së negociatave, Rama: Danke Anxhela!

CDU/CSU voton pro hapjes së negociatave, Rama: Danke Anxhela!

Kryeministri Edi Rama,  ka reaguar pas vendimit të CDU/CSU për të votuar pro hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

Rama duke falënderuar deputetët dhe Angela Merkelin, thotë se ata që kanë votuar kundër do t’i bindim për çdo hap me fakte se Shqipëria meriton hapjen e negociatave.

„LAJM I MIRE! Faleminderit të gjithë deputetët e CDU/CSU që më në fund VOTUAN PRO HAPJES SË NEGOCIATAVEAta qē votuan KUNDËR do t’i bindim në çdo hap me FAKTE se SHQIPËRIA E MERITON hapjen e negociatave FALEMINDERIT ANGELA për mbështetjen e pakursyer për SHQIPËRINË“-shkruan Rama./ I.M-Dritare.net