CDU/CSU voton pro hapjes së negociatave, Rama: Danke Anxhela!

Kryeministri Edi Rama,  ka reaguar pas vendimit të CDU/CSU për të votuar pro hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

Rama duke falënderuar deputetët dhe Angela Merkelin, thotë se ata që kanë votuar kundër do t’i bindim për çdo hap me fakte se Shqipëria meriton hapjen e negociatave.

LEXO DHE :  Gjykata Kushtetuese/ Balla shpërndan reagimin e SHBA: Jemi në krahun e duhur të historisë

„LAJM I MIRE! Faleminderit të gjithë deputetët e CDU/CSU që më në fund VOTUAN PRO HAPJES SË NEGOCIATAVEAta qē votuan KUNDËR do t’i bindim në çdo hap me FAKTE se SHQIPËRIA E MERITON hapjen e negociatave FALEMINDERIT ANGELA për mbështetjen e pakursyer për SHQIPËRINË“-shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.