Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bregu: Keqardhje për ata që më shpallën armik

Bregu: Keqardhje për ata që më shpallën armik
Deputetja demokrate Majlinda Bregu ka reaguar ditën e sotme pasi kreu i PD Lulzim Basha ka thirrur në orën 18:30 mbledhjen e grupit parlamentar të PD.

Bregu me anë të një statusi në facebook, falenderon të gjithë ata që e mbështetën për alarmin e dhënë, që PD nuk kishte mbledhur grupin parlamentar prej kohësh.

Gjithashtu Bregu ndjen keqardhje për të gjithë ata që sipas saj nuk lanë llaf pa thënë, dhe e shpallën atë armik.

“Faleminderit te gjithe atyre qe me mbeshteten pas alarmit tim ne keto ore te veshtira

Faleminderit per miqte e PD dhe Familjes se Djathte Europiane…..

Mirekuptim per ata qe thane ke te drejte por fole vone.

Keqardhje per kedo qe nuk la llaf pathene nga fyerjet personale deri tek shpallja armik meqe guxoj e them lirshem ate qe mendoj se duhet te ndodhe ne PD.

Rendesi ka qe sot mblidhet pas nje kohe qe s’mbahet mend,grupi yne parlamentar.

Uroj qe arsyeja dhe interesi I Shqiperise dhe demokrateve te vertete te dale mbi inercine e nje rruge qe mund te kthehet ne nje te tatepjete pa kthim per Partine time, per Partine me te mire te historise se Shqiperise!” shkruan Bregu në facebook./ dritare.net