Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Bes Kallaku zbulon sekretin: Ja pse Ija mbi 80 vjeç ka kaq shumë energji!

Bes Kallaku zbulon sekretin: Ja pse Ija mbi 80 vjeç ka kaq shumë

Bes Kallaku sot ka shkuar për vizitë në shtëpinë e gjyshës së tij, Ijes. Në një video të postuar në Instagram, shihet Besi dhe Ija, me lopata në douar, duke punuar tokën, për të mbjellur domate, speca dhe gjithë perimet e tjera.

Në postim, Besi ka zbuluar sekretin e jetëgjatësisë së gjyshes së tij, e cila është mbi 80 vjeç. Puna, thotë Besi, është ajo që e mban të gjallë dhe energjike.

Ija shpirtit ❤️, mbi 80 vjeçe edhe puna e mban gjalle. Nje dite qe te mbush shpirtin me gjyshen e zemres. (Brezi i sotem vetem me tel n’dore edhe kafeneve, nuk bohemi dot si gjysherit tane perfundimisht) ??”, shkruan Besi./E.B-dritare.net