Bebe Rexha shkon në Bubq: Do t’u ndërtoj shtëpitë dy familjeve

Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri. Këngëtarja shqiptare, me famë botërore ka shkuar për herë të parë në Bubq, një zonë e cila u prek shumë nga tërmeti. Në një prononcim për medie, Bebe ka shprehur keqardhjen për 51 viktimat e tërmetit 6.4 ballë që tundi vendin më 26 nëntor. Këngëtarja tha se erdhi në Shqipëri, për t’u qëndruar afër shqiptarëve, gjakut të saj.

LEXO DHE :  Ambasadorja e SHBA mban fjalën e parë në Tiranë: Amerika ngriti zërin për Shqipërinë kur askush nuk e bëri!

Bebe tha se tashmë janë duke mbledhur fonde dhe se do t’u ndërtojë shtëpi, dy familjeve.

Bebe u shoqërua në Bubq nga aktori Bes Kallaku dhe këngëtarja, Xhensila Myrtezaj. Bebe hyri brenda banesave të dëmtuara.

Këngëtarja mori dhurata nga banorët, ndërsa nuk harroi t’u shpërndante ëmbëlsira fëmijëve të vegjël, nga valixhja e madhe që solli nga Amerika./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.