Basha: Protesta, e vetmja shpresë për shqiptarët

Pak orë para se të nisë protesta e opozitës së bashkuar, ka reaguar edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha. Teksa hedh një video në Facebook, Basha bën thirrje që qytetarët të bashkohen në protestë. Basha thotë se, bashkimi kundër padrejtësisë është e vetmja shpresë për shumicën e shqiptarëve që duan një vend normal.

“Protesta, përballja, bashkimi kundër padrejtësisë është e vetmja shpresë për shumicën e shqiptarëve që duan një vend normal, ku qeveria të punojë për ta e jo për krimin. Sonte në ora 19.00 të bashkohemi si asnjëherë me njëri-tjetrin në protestën kombëtare për t’i treguar kryeministrit ilegjitim të avdylajve, se populli ia ka hequr vizën!
Asnjë hap pas! #ShqipëriasiEuropa”,- shkruan Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Dy deputetët demokratë takojnë senatorin Bob Menendez

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.