Basha: Air Albania, shfaqje bajate me avionë që duken e zhduken

Kreu demokrat Lulzim Basha, gjatë një takimi me qytetarët në Fier, tha se në Shqipëri për shkak të keqqeverisjes nuk ka më asnjë investim të huaj. Ai e quajti linjën ajrore “Air Albania” një shfaqje bajate.

“Investimet e vetme të kësaj qeverie, avionë për shfaqje bajate që duken e zhduken. Nuk flasim dot për një investim te huaj perëndimor përveç shfaqjeve bajate me mashtrime avionësh që duken e zhduken nga linja ajrore e Turkish Airlines por lyer me bojën e Edi Ramës si Air Albania që ndonëse është një sajesë shumë e dyshimte papritur na ka gjetur para për të financuar e pre t’i venë emrin stadiumit. Se ku i bëri ato para hajde merre me mend. Por e rëndësishme është kjo. Që nuk kemi asnjë investim serioz te huaj”-tha kreu demokrat./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Klajda Gjosha: LSI e gatshme për zgjedhje që nesër, kemi fituar edhe vetëm

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.