Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Banorja e Astirit: Jam dëmshpërblyer me 130 milionë lekë, qeveria po tallet me ne

Banorja e Astirit: Jam dëmshpërblyer me 130 milionë lekë,

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur 5 ndërtesa te zona e Unazës së Re. Ndërkohë ka pasur edhe përplasje mes forcave të policisë dhe banorëve, të cilët nuk duan prishjen e banesave të tyre.

Një banore ka thënë për gazetarët se, është dëmshpërblyer me 130 milionë lekë, duke shtuar se qeveria po tallet me ta./K.C/dritare.net