Audio-përgjimi/ Salianji: Zëri i Xhafajt, Rama dështoi në prodhimin e filmit, njësoj si në qeverisje

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji, përmes një postimi në Facebook, ka reaguar për audio-përgjimin e vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Agron Xhafajt. Në Facebook, Salianji shprehet: “Akt ekspertimi anglez fakton se zëri i audio-përgjimit është i Xhafajt, ndërsa producenti Rama dështon në prodhimin e filmit njësoj si në qeverisje.” Ndërkohë, Salianji thotë se, ekspertiza vërtetoi që zëri është i vëllait të ministrit, dhe pyet se pse Xhafaj nuk po dorëhiqet, ashtu siç kishte parathënë.

“Akt ekspertimi anglez fakton se zëri i audio-përgjimit është i Xhafajt, ndërsa producenti Rama dështon në prodhimin e filmit njësoj si në qeverisje. Dy pyetje presin përgjigje sot, a e konfirmoi plotësisht laboratori shtetëror italian, laboratori më i mirë në botë sipas Ramës, që zëri eshtë i Xhafajt?  Pse nuk e nxjerr policia arrestimin e Alizotit? Ku e arrestoi? Ku e mban sot?  Xhafaj tha që nëse ekspertiza provon që zëri është i vëllait do dorëhiqej, për kur e ruan dorëheqjen Xhafaj pasi ekspertiza e konfirmoi zërin dhe vetëm policia e drejtuar prej tij ka fabrikuar prova.”,- shkruan Salianji./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Të gjithë drejt Spanjës! Të luash kalçeto me kolegët paguhet si orë pune

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.