Andoni: Partitë tona janë kthyer në parti kioska

Analisti Ben Andoni i ftuar në emisionin “Arena” në RTV Ora deklaroi se partitë në Shqipëri janë kthyer në parti kioska.

Ben Andoni: Gjëja që më ka bërë përshtypje në zhvillimin e partive në dy dekadat e fundit është kjo hapësira shumë e madhe e ideologjisë me atë që përfaqëson. Unë këtu shikoj dhe problematikën shumë të madhe të kryetarëve që nuk i lënë partitë. Një kryetar që i bindet një ideologjie, kjo të bën që në momente të caktuara të bën të marrësh kthesa, të dish të marrësh vendime dhe të drejtosh partinë drejt programeve. Një gjë e tillë me partitë tona nuk ka ndodhur, prandaj partitë tona janë kthyer si parti kioska./ora news

LEXO DHE :  Manastirliu: Asnjë rast i konfirmuar koronavirusi, në Shqipëri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.