Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ambasadorja e Suedisë: Qëndrueshmëria për mua është të vesh rroba të vjetra!

Ambasadorja e Suedisë: Qëndrueshmëria për mua
Elsa Hastad, është ambasadorja e Suedisë në Shqipëri.

View this post on Instagram

Lovely Cape Rodonit off season. What is your best place in Albania? #sustainabletourism

A post shared by Elsa Håstad (@ambassadorelsaalbania) on

Shpeshherë, poston foto nga përditshmëria e saj, në rrjetet sociale, ku duket se është përshtatur mjaft mirë jo vetëm me kulturën shqiptare, por edhe me ushqimet tradicionale.

View this post on Instagram

Family visit! Around the corner from the Embassy we have the best canteen w perfect fërgesë!

A post shared by Elsa Håstad (@ambassadorelsaalbania) on

Por së fundmi, ka tërhequr vëmendjen, me veshjen e saj unike. Jo se është e koleksioni i ri i firmave më të shtrenjta, përkundrazi. Veshja e ambasadores, është 70-vjeçare, dhe i përkiste gjyshes së saj.

Nuk e ka hedhur, por e ka ruajtur me kujdes, siç bëhet me gjërat me vlerë, që jo domosdoshmërish janë të shtrejta vetëm se kushtojnë./L.F-dritare.net