Ambasada e SHBA: Vijojmë të mbështesim Shqipërinë, për rimëkëmbjen pas tërmetit

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë, përmes një postimi në Facebook, shkruan se Amerika vazhdon të mbështesë Shqipërinë për rimëkëmbjen pas tërmetit të 26 nëntorit.

Në Shqipëri ndodhet ende ekipi i Zyrës për Ndihmë të Jashtme në raste Fatkeqësish e USAID, që po ndihmon me koordinimin e vlerësimit të dëmeve.

“Qeveria e Shteteve të Bashkuara vijon të mbështesë përpjekjet për rimëkëmbjen pas tërmetit të 26 nëntorit që goditi Shqipërinë. Ekipi i Zyrës për Ndihmë të Jashtme në raste Fatkeqësish e USAID po ndihmon me koordinimin e vlerësimit të dëmeve, së bashku me menaxherët shqiptarë dhe ndërkombëtarë të emergjencave. Ata po punojnë për të përshpejtuar dhënien e ndihmës aty ku ka më shumë nevojë dhe për t’u siguruar që ekipet të shpërndahen në mënyrë efikase për vlerësimin e dëmeve pas tërmetit. #ShbaQendronKrahShqiperise”, shkruan Ambasada./E.B-dritare.net

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Donnerstag, 5. Dezember 2019

LEXO DHE :  Të fshehtat e rrjeteve sociale, janë krijuar që ne të varemi nga to!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.