Albin Kurti i dytë, merr teserën e Vetëvendosjes

Albin Kurti i dytë është anëtari më i ri i Vetëvendosjes. Është një koincidencë, por ai mban të njëjtin emër dhe mbiemër me kreun e  kësaj partie.

Për këtë ka njoftuar anëtari i partisë Vetëvendosje, Agon Batusha, përmes një shkrimi në Facebook.

“Mbrëmë pranuam anëtarësimin e Albin Iljaz Kurtit. Koincidencë, por e vërtet e madhe. Albini ka lindur në vitin 1999 dhe jeton në Gjakovë. Me profesion është rrobaqepës, por pasion e ka dizajnin. Albin, emri dhe mbiemri yt është simbol i shpresës në Kosovë. E di, është përgjegjësi, por mbi gjitha mbaje me krenari se #erdhiDita”, ka shkruar ai./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Foto dikur dhe sot/ Aulona Musta: Nuk është kurrë vonë për të ndryshuar

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.