Akuzat për fshehje të financimeve/ Basha: I fabrikoi Rama për të tërhequr vëmendjen nga skandalet

Lideri i opozitës, Lulzim Basha  ka folur për herë të parë, pas lajmit se, dosja e tij është dërguar në gjykatë dhe se ai është marrë si i pandehur, nën akuzën për fshehje të financimeve. Basha u shpreh se PD-ja do të luftojë deri në fund të rrëzojë gënjeshtrën për pastrim të parave.

Kryedemokrati deklaroi se, akuzat e Ramës ndaj tij dhe PD-së janë politike.

 “Fabrikoi këtë akuzë për të tërhequr vëmendjen nga skandalet e dosjes 339, që publikoi gazeta Bild. Këto janë gënjeshtra. Rama tha se kishte prova për pastrim parash, vetëm që të heqë vëmendje  nga dosjet e bujshme të vjedhjeve të votave. Tha se ka dokuemnte për para ruse dhe e vetmja gjë që doli ishte se ishte akuzë e qesharake dhe e turpshme.

Tha se kishte dokumente hetimi ndaj PD, por nuk doli kështu. Prokuroria është detyruar të pranojë problemet. Edhe atë dosje në gjykatë do ta çmontojnë. Na akuzuan për pastrim parash, për mbështetje nga rusët etj. Ra 90 përqind. Atë 10 përqind do e zbërthejnë.”,– tha Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ekskluzive/ Shqipëria nuk e dorëzoi Ana Frankun e saj. Historia e pabesueshme e vajzës hebreje, që i shpëtuan jetën shqiptarët

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.