Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vdes aktori i njohur turk

Vdes aktori i njohur turk
Ka ndërruar jetë si pasojë e sëmundjes në mushkëri, aktroi i njohur turk, Recep Aktug.

Aktug vuante nga sëmundja kronike obstruktive pulmonare për një kohë të gjatë.

Në Shqipëri, aktori njihet për rolin e tij në serialin "Dashuri e ndaluar".

Në varrimin e aktorit morën pjesë shumë nga kolegët me të cilët luajti në këtë serial, mes tyre, Kıvanç Tatlıtuğ dhe İlker Kızmaz./K.Cdritare.net