Afrika, aty ku jetojnë më të varfërit dhe më të pasurit e botës

Sa herë që përmendet Afrika, mendja mund të na shkojë tek varfëria ekstreme.

Por, përtej varfërisë, në Afrikë ka edhe familje fëmijët e të cilëve jetojnë në luks të madh.

Faqja  “Rich Kids of Africa”  sjell foto nga fëmijët e pasur afrikanë të cilët bëjnë një jetë luksi dhe duket se nuk u dinë fundin pasurisë së tyre, edhe pse jetojnë në një vend ku varfëria ka pllakosur  mijëra familje./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Rama: Ka një vend në Tiranë ku vidhen të huajt


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.