Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

4 raste me koronavirus në Kanada

4 raste me koronavirus në Kanada

Ka shkuar në katër numri i të prekurve nga koronavirusi në Kanada. Rasti më i ri është në Ontario, duke e bërë këtë të tretin në këtë krahinë. Sipas zyrtarëve, nga koronavirusi së fundmi është prekur një grua rreth të 20-avë dhe ajo është në izolim.

Zyrtari shëndetësor i provincës tha se, gruaja shkoi në gjendje jo të rëndë në spital dhe tashmë ishte shëruar, brenda dy ditëve që iu shfaqën simptomat, por vazhdon të rrijë në izolim.

Ajo gjithashtu mori masa paraprake, si veshja e një maske mjekësore, për të parandaluar përhapjen e sëmundjes së saj, thonë mjekët./K.C/dritare.net