3 ushqime që ju lënë pa gjumë, nëse i hani në darkë

Për të pasur një ditë normale dhe pa lodhje është e nevojshme që të merrni një gjumë cilësor dhe me orë të plota, minimumi 6 orë.

Ka shumë faktorë që ndikojnë në cilësinë e gjumit, dhe dritare.net ju informon se njëri prej tyre është dhe ushqimi që konsumoni. Nëse nuk doni të keni probleme me pagjumësinë, mos hani asnjëherë këto tre gjëra.

LEXO DHE :  Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse flini 8 orë, çdo ditë!

1. Çokollata e zezë

Image result for dark chocolate

Përmban kafeinë, dhe të gjithë e dimë që kafeina të mban zgjuar.

2. Mishi i pulës

Image result for chicken meat

Ka shumë proteina dhe ngadalëson tretjen

3. Ushqimet me erëza

Erëzat kanë aromë shumë të fortë, dhe ushqime të tilla ju lënë pa gjumë./I.M-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.