Na ndiqni edhe në

Kronikë

3 shqiptarë përplasen nga makina, humb jetën njëri prej tyre, në Napoli

3 shqiptarë përplasen nga makina, humb jetën njëri prej
Një shqiptar ka mbetur i vdekur dhe 2 të tjera të plagosur, si pasojë e një aksidenti të ndodhur në Napoli të Italisë. Tre shqiptarët janë përplasur nga një makinë, teksa po shkonin në punë me biçikleta.

Ka mbetur i vdekur 26-vjeçari shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet ende i ditur.

3 shqiptarët janë marrë përpara nga makina, teksa po shkonin në punë. I riu që drejtonte makinën ndaloi,  jo për t’u dhënë ndihmë, por për të rregulluar gomën e makinës, që ishte dëmtuar nga përplasja.

Policia mundi ta gjurmojë autorin dhe e vuri në pranga. Dy shqiptarët e plagosur ndodhen ende në spital.K.C/dritare.net