“Zonja e Vjetër”, kampione e Serisë A për të gjashtin vit radhazi

TURIN, ITALY - MAY 23: Players of Juventus FC celebrate with the Serie A Trophy at the end of the Serie A match between Juventus FC and SSC Napoli at Juventus Arena on May 23, 2015 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Juventusi është shpallur zyrtarisht kampion i Serisë A. Bardhezinjtë fitojnë për herë të gjashtë rradhazi kampionatin Italian duke e dominuar totalisht kampionatin.

“Zonja e Vjetër” arriti që të fitojë në ndeshjen e parafundit në “Juvnetus Stadium”, kundër skuadrës së Crotones me rezultatin 3-0 falë golave të shënuar nga ana e Mandzukic, Dybala, dhe Alex Sandro.

Një titull mëse i merituar ky për skuadrën e drejtuar nga tekniku, Massimiliano Allegri, të cilët kanë arritur që të dhurojnë paraqitje mjaft të mira – si dhe kanë dominuar përballë kundërshtarëve direkt.

LEXO DHE :  50 personat më të kërkuar në Shqipëri, dalin emrat dhe fotot e 5 të parëve!

Ky është titulli i dytë për Juventusin këtë sezon pas Kupës së Italisë të fituar në finale kundër skuadrës së Lazios.

Tashmë pas këtyre dy sukseseve shumë të rëndësishme vëmendja e kampionëve të italisë do të përqëndrohet e gjitha tek data 3-qershor – ditë në të cilën do të përballen në finalen e madhe të “Uefa Champions League”, kundër Realit të Madridit në “Cardiff”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.