Zjarre masive dhe të papritura përfshijë Australinë

Autoritetet australiane thonë se një numër “i paparë” i zjarreve masive kanë kërcënuar shtetin e Uellsit të Ri Jugor. Më shumë se 90 vatra zjarri kanë përfshirë këtë shtet, të premten.

Zjarret, më shumë në zonat e thata, po favorizohen nga era dhe nxehtësia që në këtë kohë shënon temperaturat 35 gradë celsius.

LEXO DHE :  Gjendet i pajetë një 34-vjeçar, në Vlorë

“Kurrë nuk kemi parë këtë shumë zjarr”, tha Komisioneri i Shërbimit të Zjarrit Rural./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.