Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Zgjedhjet në Britani/ Kandidatët për kryeministër përballen për herë të parë live!

Zgjedhjet në Britani/ Kandidatët për kryeministër

Boris Johnson dhe  Jeremy Corbyn dy kandidatët për kryeministër të Britanisë së Madhe në zgjedhjet e 12 dhjetorit janë përballur mbrëmjen e sotme në debatin e parë live.

Boris Johnson dhe Jeremy Corbyn janë duke diskutuar në BBC, në lidhje me atë që ata do t'i ofrojnë qytetarëve.

Çështja më e nxehtë e debatit është padyshim Brexit, ndërsa kjo temë deri tani ka rrëzuar 3 kryeministra, David Cameron, Theresa May dhe Boris Johnson./ I.M-Dritare.net