Zgjedhjet në Britani/ Kandidatët për kryeministër përballen për herë të parë live!

Boris Johnson dhe  Jeremy Corbyn dy kandidatët për kryeministër të Britanisë së Madhe në zgjedhjet e 12 dhjetorit janë përballur mbrëmjen e sotme në debatin e parë live.

Boris Johnson dhe Jeremy Corbyn janë duke diskutuar në BBC, në lidhje me atë që ata do t’i ofrojnë qytetarëve.

LEXO DHE :  Derbi Partizani-Tirana në Air Albania/Ja sa kushtojnë biletat!

Çështja më e nxehtë e debatit është padyshim Brexit, ndërsa kjo temë deri tani ka rrëzuar 3 kryeministra, David Cameron, Theresa May dhe Boris Johnson./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.